Powered by Smartsupp
Muž v pralese s listem kratomu 15 věcí co nevíš o kratomu

15 neuvěřitelných poznatků, které nevíte o kratomu!

Kratom, vědecky známý jako Mitragyna speciosa, je tropický strom původem z jihovýchodní Asie. Je populární pro své psychoaktivní účinky, které využívají tradiční léčitelé. Přečtěte si 15 neuvěřitelných poznatků, které rozhodně nevíte o této rostlině.

1. Historie užívání kratomu je stará staletí

Kratom byl tradičně užíván jako stimulant a lék na některé nemoci v Thajsku, Malajsii a Indonésii. Byl také často používán místními dělníky, aby se cítili energičtější a zvládli těžkou fyzickou práci.

2. Různé odrůdy mají různé účinky

Existuje mnoho odrůd kratomu, které mají různé účinky. Například bílá žíla je známá jako stimulant, zatímco červená žíla má spíše sedativní účinky.

3. Je legální a nelegální v různých zemích

Zatímco v některých zemích je kratom legální a volně prodejný, v jiných je zakázán. Přísná legislativa v některých státech USA a zemích jako je Thajsko může vést k trestní odpovědnosti za držení nebo prodej kratomu.

4. Kratom může pomoci s odvykáním od opiátů

Někteří tvrdí, že kratom jim pomohl přestat užívat opiáty. Rostlina obsahuje alkaloidy, které mohou napodobit účinky opiátů, aniž by vyvolaly stejnou závislost.

5. Vyskytuje se v různých formách

Kratom je dostupný v různých formách, včetně čajů, prášků a tobolky. Každá forma má své specifické charakteristiky.

Kratom

6. Obsahuje více než 40 alkaloidů

Kratom je složitá rostlina, která obsahuje více než 40 různých alkaloidů. Nejznámější jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které jsou zodpovědné za většinu účinků kratomu.

7. Může vyvolat kontroverze v lékařské komunitě

Kratom je předmětem rozsáhlých debat v lékařské a vědecké komunitě, přičemž názory na jeho potenciální přínosy a rizika se liší.

8. Kratom nemá tak daleko od kávy

Kratom je botanicky znám jako Mitragyna speciosa a patří do rodiny Rubiaceae, ke které patří i kávovník.

9. Byl používán jako lidový lék

V jihovýchodní Asii byl kratom používán jako tradiční lék na léčbu bolesti, průjmu, kašle a dokonce i jako afrodiziakum.

10. Může ovlivnit psychiku a tělo

Kratom může ovlivnit různými způsoby, včetně euforie, zvýšené energie a snížené bolesti.

Kratom

11. Komunita kratomu nejenom na internetu

Existuje mnoho online fór a komunit, kde lidé diskutují o svých zkušenostech s kratomem.

12. Všemožné účinky

Některé studie naznačují, že kratom může mít širokou škálu účinků, včetně, ale nejen, účinků na náladu, percepci bolesti a energetickou úroveň.

13. Může pomoci při léčbě depresivních stavů

Některé studie naznačují, že kratom může být užitečný při léčbě depresivních stavů, ačkoli výzkum v této oblasti je stále omezený.

14. Růst kratomu může být náročný

Pěstování kratomu mimo jeho původní tropické prostředí může být velmi náročné. Vyžaduje specifické podmínky, jako je vysoká vlhkost a teplota.

15. Odkud se vzalo slovo „Kratom“

Název „Kratom“ pochází z thajštiny a odkazuje na listy nebo samotnou rostlinu.

greenly cz - greenly cz kratom mitragyna speciosa pestovani Greenly.cz

Závěr

Kratom je komplexní a fascinující rostlina s mnoha potenciálními využitími a účinky. Přestože některé z těchto poznatků mohou být nadějné, je třeba přistupovat k kratomu s opatrností a respektovat zákony a doporučení odborníků v oblasti zdravotnictví.

Zaujaly vás poznatky o kratomu? Přečtěte si podobné články, nebo si zakupte kratom na našem e-shopu. Nebo chcete se o kratomu dozvědět něco více? Přečtěte si kompletní průvodce kratomem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Je nám líto, ale v tuto chvíli tady pro tebe nic nemáme.

Zastav se, až jak ti bude 18 let.

Započni SYSLENÍ GREENLY COINŮ

50 Greenly coinů za registraci a 6% cashback z každé objednávky!

Zaregistruj se hned nebo zaškrtni políčko vtvořit účet v pokladně.

Vítejte na Greenly.cz!

Pro vstup na náš web a nákup našich produktů prosím potvrďte, že jste dosáhli věku 18 let a souhlasíte s našimi podmínkami použití.

Odpovědnost a péče o naše zákazníky je pro nás prioritou. Produkty, které nabízíme, včetně Kratomu, CBD a přírodních extraktů, jsou určeny výhradně pro osoby starší 18 let.